Skip to main content
Gdzie zatrzymać się na noc w dzielnicy Kazimierz w Krakowie?

Hotel Estera w centrum krakowskiego Kazimierza — co ma nam do zaproponowania?


Kraków to jeden z najpopularniejszych kierunków turystycznych, który przyciąga zarówno Polaków, jak i zwiedzających z każdego zakątku świata. Szczególną popularnością cieszy się jedna ze starszych dzielnic miasta, którą jest Kazimierz. Znajdziemy tu szereg interesujących zabytków oraz miejsc związanych z kulturą żydowską, czy też dawnym społeczeństwem galicyjskim. Atrakcji jest tak wiele, że na wizytę w tym miejscu warto przeznaczyć cały weekend. Gdzie się wtedy zatrzymać? Z pomocą przychodzi Hotel Estera znajdujący się w samym centrum krakowskiego Kazimierza.

Wygodna lokalizacja Hotelu Estera — nocleg w centrum krakowskiego Kazimierza

Hotel Estera – czy lokalizacja ma znaczenie?

Każdy wytrawny turysta wie, że lokalizacja bazy noclegowej ma niebagatelny wpływ na cały wyjazd. Najlepiej jest wybierać hotele mieszczące się w centrum, w niedużej odległości od interesujących nas obiektów. Takim miejscem będzie Hotel Estera, który znajdziemy pod adresem ul. Estery 6, 31-056 Kraków, woj. małopolskie (Tel: 12 354 37 77). Jest to wyjątkowy i niezwykle klimatyczny hotel w sercu Kazimierza, który łączy w sobie historię, tradycję oraz nowoczesność w najlepszym tego słowa znaczeniu.

Warto zwrócić uwagę, że lokalizacja hotelu w pełni sprzyja zwiedzaniu. Budynek mieści się 15 minut pieszej drogi od Rynku Głównego i jedynie 10 minut od Wawelu. Dosłownie kilka metrów od „Estery” mieszczą się również jedne z najchętniej zwiedzanych zabytków krakowskiego Kazimierza, takie jak Synagoga Stara czy Muzeum Galicja. Decydując się na nocleg w tym miejscu, nie potrzebujemy nawet auta, co bez wątpienia pozwoli nam oszczędzić nerwów, które można szybko stracić na poszukiwaniu miejsc parkingowych.

Restauracja Esterante — połączenie tradycyjnej kuchni polskiej oraz żydowskiej

Co może zaoferować nam ten hotel?

Hotel Estera to nie tylko świetna lokalizacja, ale również bogata oferta, zarówno dla turystów, jak i klientów biznesowych. Miejsce to będzie bowiem idealne również dla osób, które poszukują lokalizacji dogodnej do zorganizowania konferencji lub spotkania biznesowego. Mieszcząca się w hotelu sala konferencyjna to profesjonalnie zorganizowana przestrzeń biznesowa wyposażona we wszystkie niezbędne do przeprowadzenia tego typu spotkania media.

Na uwagę zasługuje również restauracja znajdująca się w budynku hotelu, o wdzięcznej nazwie Esterante. Serwowane w tym miejscu dania to prawdziwa uczta dla zmysłów i połączenie tradycyjnej kuchni polskiej oraz żydowskiej z elementami kuchni fusion. Wszystko to w niezwykle eleganckim, kameralnym otoczeniu z widokiem na wyjątkowy Kazimierz. Co więcej, restauracja otwarta jest od wczesnych godzin rannych, co umożliwia zjedzenie wyśmienitego śniadania przed wyruszeniem w podróż po niezapomnianym Krakowie.