Skip to main content
Jak dopasować biżuterię ślubną do sukni?

Jak dobrać biżuterię ślubną do sukni?

Przyszłe Panny Młode stają przed dylematem odnośnie tego, jak wybrać idealną biżuterię ślubną. Na szczęście do wyboru mamy wiele pięknych kompletów biżuterii, które zachwycą nawet najbardziej wymagające panie. Warto zastanowić się przede wszystkim nad tym, jakie mamy oczekiwania. Nie powinniśmy zakładać zbyt wielu elementów biżuterii w tym wyjątkowym dniu, tak aby nie przytłoczyć białej sukni. Jak zatem dobrać biżuterię ślubną do sukni? O czym powinniśmy pamiętać?

Biżuteria na ślub

Do bogato zdobionej sukni trzeba wybrać skromną biżuterię, która doda subtelności całej kreacji. Z kolei suknia z koronki świetnie zaprezentuje się w duecie z perłami. Poza tym perły są często dodatkiem do zawieszek i kolczyków – pasują także do sukni vintage. Na uwagę zasługuje biżuteria ślubna Łodzińscy, która oferuje atrakcyjne ceny, szeroki asortyment i najwyższą jakość biżuterii! O czym trzeba pamiętać w trakcie doboru?

Dopasowana biżuteria ślubna

Co jest najważniejsze? Musimy mieć na uwadze przede wszystkim styl sukni. Jeśli stawiamy na boho, wybierzmy kilka łańcuszków, większą liczbę bransoletek i duże kolczyki koła. W tym wypadku mamy do dyspozycji wiele rozwiązań, tak samo jak przy rustykalnej biżuterii. Ozdoby do sukni w tym stylu z pewnością znajdziemy wśród najbliższych osób, w szkatułce babci, cioci lub mamy. Dopasowana biżuteria ślubna może zdziałać bardzo wiele i wpłynąć na zadowolenie Panny Młodej. 

Dobór biżuterii dla panny młodej

Złoto kontra srebro

Co wybrać – złoto czy srebro? Tak naprawdę każda z tych propozycji jest godna uwagi. Ostateczny wybór zależy od tego, jak wygląda nasz bukiet i suknia ślubna. Jeżeli mamy do czynienia ze złotymi elementami, zapomnijmy o srebrnych dodatkach. Poza tym znaczenie ma także wygląd butów Panny Młodej. Złote elementy doskonale dopasujemy do ciemniejszych kolorów materiałów. Jeśli zakładamy suknię ecru, śmietankową lub ivory – złoto jest strzałem w dziesiątkę! Pamiętajmy o tym, że biżuteria ślubna ze złota pięknie wygląda na opalonym ciele kobiety. Z kolei srebrne komplety biżuterii dodają blasku śnieżnobiałym sukniom. Mają za zadanie podkreślać ich blask i nadawać ciekawego, baśniowego charakteru.

Czy biżuteria powinna być skromna?

Nie zawsze śluby są wystawne i pełne gości. Niekiedy stawiamy na kameralne przyjęcia i nie chcemy nadmiernego przepychu. Czy biżuteria ślubna na ślub cywilny musi być skromna? Oczywiście, że nie. Wszystko zależy od tego, jakie oczekiwania ma Panna Młoda i jaki styl najbardziej jej odpowiada. Jedna panie uwielbiają efektowne i wyraziste dodatki, a inne wolą skromniejsze, bardziej subtelne komplety biżuterii. Każda przyszła Panna Młoda jest inna, a szeroka oferta sklepu z biżuterią daje nam mnóstwo możliwości! Skorzystajmy z profesjonalnej pomocy podczas wyboru, dzięki czemu idealnie dopasujemy biżuterię do sukni ślubnej i swojej urody.