Skip to main content
Jakie dokumenty zabrać ze sobą do skupu aut?

Wycena samochodu — czy dodatkowe wyposażenie wpływa na wzrost ceny auta w skupie?

Osoby, które noszą się z zamiarem sprzedaży samochodu, często zastanawiają się nad jego rzeczywistą wartością. W naszym artykule przedstawimy podstawowe sposoby wyceny, pochylając się zwłaszcza nad kwestią wpływu, jaki ma na nią dodatkowe wyposażenia auta.

Jak wycenić samochód?

Sposobów na wycenę samochodu jest naprawdę wiele. Do najczęściej spotykanych metod należy znalezienie w jednym z serwisów internetowych aut, podobnych do naszego wozu, a następnie sprawdzenie ich cen. W praktyce wymaga to jednak poświęcenia dużej ilości czasu, a uzyskane efekty mogą być niewspółmierne do włożonego wysiłku. Coraz więcej osób korzysta więc z usług skupu aut. Jak możemy przeczytać w serwisie https://sprzedajswojeauto.pl/, wystarczy jeden telefon do takiego przedsiębiorstwa, by poznać orientacyjną cenę samochodu. Rozwiązanie to pozwoli nam zaoszczędzić czas, a jednocześnie nie wiąże się z dodatkowymi kosztami ani do niczego nas nie zobowiązuje.

Kiedy warto oddać auto do skupu?

Oczywiście kiedy już dokonamy wyceny w skupie, możemy również sfinalizować transakcję, sprzedając samochód takiej właśnie firmie. Będzie to szczególnie korzystne wówczas, gdy nasz wóz nie jest w pełni sprawny. Jak możemy przeczytać na stronie https://sprzedajswojeauto.pl/skup-aut-mlawa/, skupy przyjmują nawet auta zdekompletowane oraz powypadkowe. Skorzystanie z ich oferty pozwoli nam więc m.in. uniknąć kosztów, związanych z garażowaniem lub opłacaniem składki obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów.

Kiedy warto oddać auto do skupu?
Czy skup aut zapłaci za dodatkowe wyposażenie?

Wycena samochodu, dokonywana przez skup, ma charakter kompleksowy i obejmuje wszystkie najważniejsze aspekty, związane z wartością auta. Jednym z nich jest oczywiście dodatkowe wyposażenie. Sprzedając samochód do skupu, możemy więc liczyć, że nowoczesna elektronika czy ekskluzywna tapicerka, będą miały realny wpływ na uzyskaną przez nas kwotę. Oczywiście wycena, prowadzona przez podmioty z tej branży, ma na celu ustalenie rzeczywistej wartości auta — bierze więc ona pod uwagę również stopień zużycia tych elementów.

Jak ocenić ofertę skupu aut?

Bardzo często osoby, starające się sprzedać samochód, kontaktują się z kilkoma skupami. Jak porównać ich oferty? Oczywiście najprostsze będzie zastosowanie kryterium ceny. W praktyce warto jednak zwrócić uwagę na szczegóły. Niekiedy skup aut zastrzega na przykład w umowie, że płatność nastąpi dopiero po sprzedaży naszego wozu ostatecznemu nabywcy.

Oczywiście może to trwać jedynie kilka dni, nie ma jednak nigdy gwarancji, że finalizacja transakcji się nie przeciągnie. Nie warto też ufać osobom działającym w szarej strefie. Naszą czujność powinna obudzić na przykład umowa z pustymi rubrykami, określającymi nabywcę — jej użycie może oznaczać, że skup nie jest zarejestrowany. Zawarcie z nim umowy może sprowadzić na nas kłopoty. Co ważne — niektóre z nich mogą pojawić się dopiero po kilku latach od sprzedaży auta.