Skip to main content
System ERP w chmurze

Na czym polega system ERP w chmurze?

W zarządzaniu firmą cyfrowa transformacja odgrywa coraz ważniejszą rolę. Chociaż wielu przedsiębiorców zdaje sobie z tego sprawę, nie brakuje takich, którzy przywiązują mniejszą wagę do stopnia zaawansowania technologicznego swojej firmy, co wynika z obaw o bezpieczeństwo danych i o koszt inwestycji w nowe technologie. Jako że nowoczesne systemy informatyczne ułatwiają zarządzanie firmą, warto zastanowić się nad wdrożeniem systemu ERP w chmurze. Na czym polega to rozwiązanie i czy jest bezpieczne?

System ERP w chmurze – czym jest?

System ERP to nic innego jak oprogramowanie dla firm, które ułatwia obsługę wszystkich działów, usprawnia przepływ informacji i automatyzuje większość procesów. Operując na jednej bazie danych, ogranicza ryzyko pomyłek i przyspiesza realizację codziennych zadań. System ERP w chmurze działa na zewnętrznym serwerze, udostępnionym za pośrednictwem Internetu. Dlatego też sprawdzi się u przedsiębiorców chcących uniknąć kosztów zakupu licencji lub budowy serwerowni. Na blogu firmy ODL w artykule: „Co oznacza skrót ERP? Poznaj funkcje systemu ERP” przeczytasz nie tylko o tym, czym jest system ERP, ale także o zaletach jego wdrożenia.

System ERP w chmurze – czy jest bezpieczny?

Wielu przedsiębiorców kojarzy chmurę obliczeniową z wyższym ryzykiem utraty danych czy naruszenia bezpieczeństwa. Jako że dostawcy systemów ERP w chmurze gwarantują wysokie standardy bezpieczeństwa i nieustannie inwestują w rozwój zabezpieczeń, warto im zaufać. Dane w systemach ERP w chmurze są dobrze zabezpieczone, a użytkownicy mają dostęp do kopii zapasowych. Warto pamiętać, że tradycyjne serwery są podatne na uszkodzenia fizyczne, co również wiąże się z ryzykiem utraty danych. Tymczasem dane na serwerze w chmurze pozostają odporne na tego typu uszkodzenia.

Dane firmy w oprogramowaniu w chmurze

System ERP w chmurze – dobra alternatywa dla serwerowni?

System ERP w chmurze to z pewnością dobra i wygodna alternatywa dla tradycyjnej serwerowni. Stanowi elastyczne rozwiązanie, daje przedsiębiorcy kontrolę nad danymi i mocą obliczeniową. Umożliwia dopasowanie wskaźników wydajności do indywidualnych potrzeb, co doceniają przede wszystkim właściciele sklepów detalicznych i producenci doświadczający sezonowości sprzedaży produktów czy usług. Co ważne i wygodne z punktu widzenia przedsiębiorcy, system ERP w chmurze aktualizuje się automatycznie, a obsługa serwera spoczywa na dostawcy oprogramowania.

Ile kosztuje inwestycja w system ERP w chmurze?

Wysoki koszt inwestycji w system ERP dotyczy oprogramowania działającego na tradycyjnym serwerze. Zupełnie inaczej sytuacja przedstawia się, gdy mowa o systemie ERP w chmurze dla małych i średnich przedsiębiorstw. Rozwiązanie to wiąże się z dużo mniejszym kosztem. Decydując się na system ERP w chmurze, przedsiębiorca nie musi budować i utrzymywać własnej infrastruktury informatycznej, a także zatrudniać specjalistów IT w celu jej obsługi. Wszystko to otrzymuje w pakiecie usług od dostawcy oprogramowania.

Komentarzy (1)

Dodaj komentarz