Skip to main content

Łańcuszki z kwarcem — czy są magnesem na miłość?

Kwarc różowy jest uznawany za jeden z najsilniejszych przewodników energetycznych, a jego delikatny i subtelny, różowy kolor znacząco wiąże się z romantyzmem. Biżuteria zdobiona różowym kwarcem nie tylko świetnie się prezentuje, ale i ma ogromną moc. Co kryje w sobie ten niezwykły minerał i dlaczego warto go mieć?

Jaki naszyjnik z kamieniem wybrać?

Wybierając naszyjnik z naturalnym minerałem, warto postawić na jego jakość. Jedną z marek oferujących biżuterię z kwarcem różowym jest Bydziubeka, która w swojej ofercie posiada wiele rozmaitych naszyjników w różnych rozmiarach, co jest szczególnie ważne, jeśli chcemy, żeby był on odpowiednio dopasowany i wygodny w codziennym użytkowaniu.

Kwarc różowy — właściwości i pochodzenie minerału

Kwarc różowy od zarania dziejów jest uważany za „kamień miłości”, czy też „kamień Kupidyna”. Określenie te zawdzięcza swojej bladoróżowej barwie, dzięki zawartości w minerale pierwiastków tytanu oraz manganu. W zależności od ich ilości kolor może tracić lub przybierać na intensywności oraz wyrazistości. Decydując się na zakup biżuterii z naturalnym minerałem, warto sprawdzić jego autentyczność oraz źródło pochodzenia. Kwarc różowy wydobywa się niemal na całym świecie, a najlepszej jakości minerały pochodzą z Madagaskaru. Należy też dopasować łańcuszek, by stylizacja z kamieniem była dopracowana. Nie wiesz, jak zdecydować się na odpowiednią długość? Zachęcamy do zapoznania się z artykułem https://lodzinscy.eu/blog/porady/jak-dobrac-dlugosc-lancuszka, w którym krok po kroku opisano skuteczny dobór tego elementu.

Jaką moc i znaczenie ma różowy kwarc?

Kwarc różowy wytwarza niezwykle silne pole energetyczne, które przyciąga do jego właściciela bezwarunkową miłość, życzliwość oraz empatię. Minerał ten pozwala osiągnąć nie tylko harmonię ze swoim wnętrzem, ale i pomaga dostrzec piękno otaczającego nas świata. Kwarc różowy pobudza poczucie wartości i miłości zarówno w przypadku relacji, jak i uczy miłości do samych siebie. Dodatkowo kwarc pomaga oczyścić duszę i wyeliminować negatywną energię. Kolor różowy jest związany bezpośrednio z czakrą serca, a więc warto nosić kwarc blisko niego. Z tego powodu doskonałym amuletem dla osób poszukujących miłości oraz chcących wzmocnić swoją codzienną aurę będą naszyjniki z kwarcem różowym. Naszyjnik z tym minerałem wygląda niezwykle subtelnie i elegancko, a przy okazji ma ogromną moc.

Kwarc różowy — zodiakalny talizman dla Byka i Wagi

Swoją astrologiczną energię oraz potencjał swojego znaku zodiaku możemy zwiększyć za pomocą kamieni szlachetnych. W przypadku zodiakalnego Byka i Wagi takim amuletem będzie kwarc różowy. W przypadku zodiakalnych Byków różowy kwarc pomoże wzmocnić wrażliwość i czułość na otaczający je świat, a także przyciągnie bezwarunkową miłość oraz pozwoli zapomnieć o wszelkich niepowodzeniach. Natomiast w przypadku zodiakalnych Wag minerał ten pozwoli odzyskać utraconą wewnętrzną równowagę i harmonię, a także zapewni spokój emocjonalny.

Jak dbać o różowy kwarc?

Kwarc różowy ma ogromną moc, jednak aby działał, należy pamiętać o jego regularnym oczyszczaniu z nagromadzonej energii. Można to zrobić, myjąc kwarc różowy pod bieżącą wodą. Odpowiednio pielęgnowany będzie nie tylko świetnym dodatkiem do codziennych stylizacji, ale i amuletem przyciągającym do nas dobro.

Komentarzy (1)

Dodaj komentarz